NEWS

16.11 2017
Diamond Terrifier [US] + Lonker See + Trousseaux

 

Front Row HeroesKlub RE zapraszają Was na koncert zespołów Diamond Terrifier, Lonker SeeTrousseaux.

16.11.2017 // GODZ. 20:00 // Klub RE

Bilety: 20 zł (pula w Going.) / 25 zł / 30 zł: http://going.pl/diamond-terrifier-us-lonker-see

FB

 

DIAMOND TERRIFIER - Sam Hillmer jest muzykiem, DJ'em, artystą, kuratorem i liderem Nowojorskiej formacji ZS. Diamond Terrifier jest jego solowym projektem opartym na saksofonie i elektronicznych aranżacjach (ambient drone, world bass, sound system music i wywodzących się spoza krajów zachodnich tradycji gry na instrumentach dętych).

Ostatnio Sam poszerzył swoje występy do grupy muzyków która funkcjonuje jako ‘Diamond Terrifier Cipher’, najczęściej współpracując z Miho Hatori (z Cibo Matto), Donem Devore i Michaelem Beharie. Jego wirtuozerskie panowanie nad saksofonem szczególnie wychodzi w trakcie występów na żywo. Hillmer używa go w prawdziwie unikalny sposób, tworząc specyficzne dźwięki i całe pejzaże muzyczne których próżno szukać nawet w świecie konwencjonalnego free jazz'u. 

EN:
Sam Hillmer is a musician, DJ, artist, curator, and the leader of New York band ZS. Diamond Terrifier is his saxophone and electronics solo incarnation which sits at the intersection of ambient drone, world bass and sound system music, and the many great non-western saxophone traditions.

Recently Sam has expanded Diamond Terrifier’s practice to include a group iteration which he has dubbed ‘Diamond Terrifier Cipher’, most often collaborating with Cibo Matto front woman Miho Hatori, Don Devore, and Michael Beharie. His intimate knowledge of the saxophone shines through especially in live performances, in which the instrument is placed into a truly unique context, producing unconventional sounds to create irreplicable sonic landscapes that are unheard of even in the world of free jazz.

http://www.ursss.com/2017/05/diamond-terrifier-trok/
https://diamondterrifiercipher.bandcamp.com/album/chapel-master
https://diamondterrifier.bandcamp.com/album/the-subtle-body-wears-a-shadow
https://youtu.be/jXZpBLRgNMQ
https://soundcloud.com/diamondterrifier


LONKER SEE - to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. 

W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował a w lutym 2017 nakładem Instant Classic wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę.

Obecnie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla.
Zespół ma zamiar promować ten materiał jesienią i zimą, w Polsce i za granicą.

bc - https://lonkersee.bandcamp.com/

live in Olsztyn yt - https://youtu.be/TWOaFD80zCI
singiel for 3-rd album yt - https://youtu.be/GsaS1j1MW28
singiel for 2-nd album yt - https://www.youtube.com/watch?v=zN_OCcaqvZc&t=1s
singiel for 1-st album yt - https://www.youtube.com/watch?v=p8M-wvZJm0c&t=5s

The Quietus: http://thequietus.com/articles/22366-spring-break-festival-poland-waclaw-zimpel


TROUSSEAUX - Interdyscyplinarny projekt Mikołaja Szatko eksperymentujący z formą elektroniki, sampli i soundtracku, łączący brudne bity z video i filmem. Po latach pobytu w UK i USA Trousseaux wrócił do Polski z nowym materiałem, w tym z EPką Still With The Times, która ukazała się w maju 2017 r. Obecnie jest na etapie formowania w Krakowie nowego label-u o nazwie WODAWATER, mającego na celu promować polską muzykę za Oceanem, jak i wydawać undergroundowych artystów zza granicy w Polsce.

https://soundcloud.com/trousseaux
https://www.facebook.com/trousseauxmusic/


Zapraszamy,

FRH i RE

Patroni: Off Radio KrakówCo Jest Grane24AktivistPopUpMusic.plKULTURAtkaUwolnij MuzykeTrzy szóstkiGoing..