NEWS

06.10 2008
Handsome Furs


Serdecznie zapraszamy na trochę Kanadyjskiego a trochę nie, trochę o mieście a trochę nie, trochę smutnego a trochę nie, rocka... Bilety do nabycia w klubie po bardzo atrakcyjnej cenie 15zł !!!

 

Handsome Furs to duet, składający się z mieszkających w Montrealu, w Kanadzie, Dana Boecknera (znanego także z Wolf Parade, a wcześniej Atlas Strategic) i jego żony Alexei Perry.

Zespół datuje swoje początki na zimę 2005 r. Inspiracją dla jego nazwy było krótkie opowiadanie pisane w tamtym czasie przez Perry. W maju 2007 r. nakładem amerykańskiej wytwórni Sub Pop ukazała się debiutancka płyta zespołu: Plague Park. Album został nagrany w montrealskim studiu Mount Zoomer.

Muzyka Handsome Furs to mieszanka rozpoznawalnego, gardłowego wokalu i brzmienia gitary Boecknera z tworzonym przez Alexei Perry minimalistycznym, mechanicznym podkładem syntezatorów i automatu perkusyjnego. Ich piosenki to czasami melancholijne, pełne poczucia nostalgii i tęsknoty, a czasami podniosłe i przepełnione nadzieją opowieści o wyobcowaniu we współczesnej rzeczywistości i szukaniu własnego w niej miejsca.

Na 2009 r. zapowiadane jest wydanie drugiej płyty Handsome Furs, o roboczym tytule Face Control. Grali z takimi zespołami jak The Arcade Fire, !!! czy Modest Mouse.

Jeśli ktoś by chciał poczytać dlaczego na serio warto przyjść:

http://www.dailybruin.ucla.edu/news/2008/apr/14/weekend-review-emhandsome-fursem/

No i dlatego jeszcze:

http://radiok.cce.umn.edu/multimedia/audio/handsomefurs/