KONCERTY

04.02 2016
Jerusalem In My Heart

 

Zimowy Green ZOO Festival


JERUSALEM IN MY HEART (CA)


04.02.2016, KRAKÓW, GODZ. 20:00


Betel

Bilety: 20 zł / 25 zł

(Bilety do kupienia w klubie + Bilety rezerwowane tutaj należy odebrać do godz.20:00 w dniu koncertu, w Betelu).

 

 

Audiowizualny happening pod nazwą Jerusalem in My Heart funkcjonuje on 2005 r. Od początku centralną rolę odgrywa w nim montrealski muzyk i producent, Radwan Ghazi Moumneh, Libańczyk od wielu lat związany z niezależną sceną muzyczną w Montrealu - początkowo, w latach 90-tych jako gitarzysta, a w ostatniej dekadzie także nie strudzony dźwiękowiec i producent muzyczny. Moumneh ma też związki z eksperymentalną sceną muzyczną w Bejrucie, gdzie co roku spędza parę miesięcy.

Występy Jerusalem in My Heart stoją pod znakiem nieustającej zmiany, w przeszłości tworzyło je od 2 do 24 uczestników,włączają najczęściej elementy teatralne i projekcje wideo. Cechą spajającą koncerty był zawsze śpiew i wybuchowa wrażliwość muzyczna Moumneha, ale sama warstwa muzyczna także nie ulegała stagnacji. Może to jeden z powodów, dla których Moumneh aż do 2012 r. opierał się przed rejestrowaniem nagrań projektu.

Od strony muzycznej, projekt Jerusalem in My Heart to także próba łączenia różnych historii. Słuchając wydanego w 2013 r. albumu Mo7it Al-Mo7it, słyszymy nowoczesność, eksperymenty i elektronikę, ale też tonacje, muzyczne skale, melizmat i brzmienie tradycyjnych instrumentów zaczerpnięte z muzyki arabskiej, wszystko nagrane z charakterem punkrockowca.

 

Obecnie Jerusalem in My Heart ma charakter audiowizualnego duetu: Radwan Ghazi Moumneh odpowiada za muzykę, a Charles-André Coderre, montrealski filmowiec, prezentuje własnoręcznie stworzone projekcje wizualne, wykorzystując często specyfikę miejsca, gdzie odbywają się występy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=L5vZwjxbRHE

https://soundcloud.com/constellation-records/yudaghdegh-el-ra3ey-walal

 

http://jerusaleminmyheart.com/