NEWS

14.03 2019
Screaming Females [US] + Melty

 

Screaming FemalesMelty

Kraków

14.03.2019 // GODZ. 20:00 // Klub RE

Bilety: https://going.pl/screaming-females-2


 

"I'll Make You Sorry": https://youtu.be/LhJ0n5G5jCo
"Wishing Well": https://youtu.be/8W_paR0LplI
"Bell": https://youtu.be/lm9M5N35G8k

SCREAMING FEMALES

SF wracają grać piosenki ze swojego nowego albumu - "All At Once" oraz stare hity. Po ponad dziesięciu latach działalności i koncertach z tak uznanymi markami, jak Garbage, Arctic Monkeys czy The Dead Weather, Screaming Females mogą pochwalić się czymś, co wyróżnia ich z szeregu rówieśników - doświadczeniem. "Kiedy grasz w zespole od 12 czy 13 lat, wszystkie Twoje zasoby mogą się wyczerpać i wtedy po prostu wracasz do tego, w czym czujesz się komfortowo. Drugą opcją jest rozwinięcie rzeczy, których młodsze zespoły nie byłyby w stanie" - twierdzą muzycy, opowiadając o swoim najnowszym albumie. "All At Once" (wyprodukowana przez Matta Baylesa - współpracownika m.in. Pearl Jam czy Mastodon) jest właśnie dowodem takiego rozwoju. "Taka piosenka jak "Glass House" jest czymś, co byliśmy w stanie zrobić od dawna, ale zajęło nam trochę czasu oswojenie się z tym. Jest bardzo prosta - bas, bębny i dwa nieskomplikowane riffy. Kiedyś nalegałabym na dodanie do tego czegoś więcej. Ćwiczenie opanowania się jest jednak czymś nad czym świadomie pracuję" - twierdzi Marissa Paternoster - wokalistka i gitarzystka zespołu.

Jej charakterystyczny wokal i doskonała gra na gitarze ("Spin" umieścił ją na liście 100 najlepszych gitarzystów i gitarzystek naszych czasów) to cechy charakterystyczne Screaming Females. Prócz nich wyróżnić można niesamowitą, punkową energię i melodie, których nie da się zapomnieć.

Zaczynali w piwnicach Nowego Brunszwiku w stanie New Jersey. Wraz z innymi zaprzyjaźnionymi, lokalnymi zespołami, tchnęli w miasto nowy, muzyczny oddech. Wierni etyce DIY (Do It Yourself), sami wydali dwa pierwsze albumy. Przez cztery kolejne lata zagrali łącznie ponad 300 koncertów, z których większość zorganizowali sami, często w dziwnych, nietypowych miejscach. W 2009 roku wydali trzeci album, „Power Move”, już dla Don Giovanni Records. Szaleńcza trasa koncertowa u boku takich gwiazd jak Dinosaur Jr., Throwing Muses, Jay Reatard, Arctic Monkeys i Dead Weather sprawiła, że szturmem wdarli się do świadomości szerszej publiczności.

Na żywo Screaming Females robią furorę swoją punkową energią, a szczególnie słynne są heroiczne gitarowe i wokalne popisy ich frontmanki, Marissy Paternoster. Zwieńczeniem ich ścieżki do rockowego nieba jest wydany w kwietniu 2012 roku album „Ugly”. Nagrany przez legendę którą jest Steve Albini, jest kwintesencją tego czym powinna być rockowa płyta. Zespół ten jest żywym przykładem na to jak zaczynając w garażu, dzięki własnej inicjatywie grać ogólnoświatowe trasy koncertowe i pojawiać się na najważniejszych festiwalach muzycznych.

Dziesiąty rok istnienia Screaming Females uczcili wydaniem swojego szóstego albumu studyjnego “Rose Mountain”. Wyprodukowanym przez Matta Baylesa (Mastodon, The Sword) z jasną wizją która przełożyła się na napisane w punkt, świeże i melodyjne piosenki. Wymiatająca gitara i ekstatyczne brzmienie perkusji, są nadal obecne, ale na pierwszy plan wysuwa się melodyjny wokal Marisy i jej liryczy piosenko pisarski geniusz. Jednak już w otwierającym album opierającym się na tnących gitarach kawałku “Empty Head” czy otwierającym się słodką linią basu “Ripe” słyszymy, że potężne brzmienie Screaming Females nadal działa, tym razem w jeszcze bardziej wysmakowanej i piosenkowej wersji!

Screaming Females to wokalistka/gitarzystka Marisa Paternoster, basista Michael “King Mike” Abbate i perkusista Jarrett Dougherty.

https://www.youtube.com/watch?v=ZIL6QUYoUes
https://www.youtube.com/watch?v=o6UaTMmXv8U
https://www.youtube.com/watch?v=8W_paR0LplI
http://www.npr.org/2015/02/15/384980346/first-listen-screaming-females-rose-mountain


MELTY

Powergaze, czyli wymieszany 60's pop music z namiastką 90's shoegaze. Płyta wydana w połowie 2018 to polska odpowiedź na Blink 182 po spotkaniu Beach Boys w hucie stali.

FFO: Del Shannon, Les Ralizes Denudes, brudne powietrze

https://meltygaze.bandcamp.com/releases


Zapraszamy,

#FRHeroes #KlubRE