NEWS

26.10 2019
Dziewczęta + mona polaski + Nowomowa

 

Dziewczęta (Kraków, PL)
shoegaze, alt pop, dream pop

Dziewczęta to melancholijny zespół, który poszukuje środka między piosenką, transem a hałasem. W ich muzyce jest wszystko - tęsknota, miłość, obawa, namiętność i nieograniczona energia.

,,The dynamics are big and
wide and the sound is contemporary and interesting
(not just another same old sounding band)
there is something really special with this
songs and the atmosphere”.
Tak muzykę zespołu Dziewczęta określa
- Mark Gardener (RIDE).

Link do muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=lDeO3rKLXcA

mona polaski

to młodzieżowy zespół założony w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku.
Gatunek: Współczesna Muzyka Rozrywkowa
Ich teksty w języku polskim, opowiadają o niespełnionych miłościach i ostrych potańcówkach kończących się bólem głowy i bólem serca.Rytmiczne, na wpół radosne i na wpół gorzkie, piosenki pobrzmiewają z tyłu głowy przeistaczając się w hymny pokolenia, które przeżywa tę drugą lepszą młodość.
Debiutancka płyta „Folklor” została wydana w marcu 2019 roku.

Inspiracje: Nowa Fala, Post Punk, Marek Grechuta, Roxymusic, Zbigniew Kurtycz, Jesus and the Mary Chain, Smashing Pumpkins, Underworld, polska muzyka rozrywkowa lat 60, polskie zespoły weselne początku lat 90…

Link do muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=wouPTNsH-bc

Nowomowa

Zespół grający muzykę zainspirowaną post-punkową sceną lat 80 oraz współczesną muzyką alternatywną. Brzmienie bogate w emocje, pełne garażowego brudu, rozpierającej energii oraz historii toczących się w nieprzewidywalnym życiu. Inspiracją do tworzenia są zdarzenia, wszystko to co widać, co czuć i co przeżywa człowiek. Jego myśli, to skąd pochodzi i dokąd zmierza.

Link do muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=Ywgs4gaa4c0

Zapraszamy,

#FRHeroes #KlubRE