NEWS

23.04 2009
Handsome Furs

HANDSOME FURS WRACAJĄ DO POLSKI!

Kanadyjski duet Handsome Furs powraca do Polski na dwa koncerty, które odbędą się w ramach europejskiej trasy promującej ich nowy album Face Control, wydany nakładem wytwórni Sub Pop.

23 kwietnia 2008 zagrają w Krakowie (Klub RE), a 24 kwietnia 2008 w Warszawie (Klub Hydrozagadka).

 

Handsome Furs to zespół założony w 2005 r. przez małżeństwo Alexei Perry i Dana Boecknera, który znany jest też jako jeden z liderów Wolf Parade. Spotkali się parę lat wcześniej, pracując w biurze telefonicznej obsługi klienta w Montrealu. Inspiracją dla nazwy Handsome Furs był tytuł opowiadania, pisanego w momencie zakładania zespołu przez Perry. Ich muzyka określana jest jako dość nietypowe połączenie odmiennych, uzupełniających się w ciekawy sposób elementów i stylów muzycznych: charakterystycznego, rozpoznawalnego także z twórczości Wolf Parade brzmienia gitary i pełnego emocji wokalu Boecknera oraz tworzonego przez Alexei Perry minimalistycznego, elektronicznego podkładu syntezatorów i automatu perkusyjnego. Debiutancka płyta Handsome Furs - Plague Park - ukazała się w maju 2007 r. nakładem niezależnej amerykańskiej wytwórni płytowej Sub Pop, która jest także odpowiedzialna za planowane na 10 marca 2009 r. wydanie drugiego albumu zespołu, zatytułowanego Face Control. Nagrywanie obydwu płyt odbywało się w montrealskim studiu Mount Zoomer. Czuwał nad nimi perkusista Wolf Parade - Arlen Thompson.

Tytuł nowej płyty i tematy wielu znajdujących się na niej utworów inspirowane są doświadczeniami Handsome Furs z promującej Plague Park trasy koncertowej po Rosji i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, między innymi z trzech koncertów w Polsce - w Warszawie, Poznaniu i Krotoszynie. Sam tytuł albumu - Face Control - nawiązuje do praktyki selekcji prowadzonej przez ochroniarzy na bramkach moskiewskich klubów.